1 5056000503855 1x
  • 1 z 4
 

Kendamil Kozie mleko początkowe 1 (800 g) DHA+

 
Dostępność W magazynie
Możemy doręczyć do
30.11.2022
Cena jednostkowa 199,90 zł / 1 kg
159,90 zł
159,90 zł bez VAT
   
Kod produktu 77000209
Marka Kendamil
Kategoria Mleko modyfikowane
 

 

Naturalne i pełnowartościowe
produkty z Wielkiej Brytanii

Z obszaru dziewiczej przyrody Angielskiego Parku Narodowego Lake District.

Z pełnotłustego mleka koziego
Bez oleju palmowego
Bez oleju rybnego
Bez soi
Bez GMO1

Kendamil 1 Kozie mleko DHA+

Pokarm do początkowego żywienia niemowląt z serca angielskich pastwisk, doskonalone od ponad 50 lat. Produkowane z pełnego mleka koziego dla naturalnego rozwoju dziecka.
0 do 6 miesięcy, jeśli nie mogą być karmione mlekiem matki
Zawiera DHA2
Jedynym źródłem cukieru jest laktoza
DHA jest pochodzenia roślinnego2
1 Certyfikowane. Składniki/surowce modyfikowane genetycznie (zgodnie z przepisami) nie były stosowane na żadnym etapie produkcji żywności, w tym w żywieniu zwierząt gospodarskich, od których pochodzi mleko.
2 DHA (kwas dokozaheksaenowy) otrzymywany z oleju mikroalgi Schizochytrium sp. zgodnie z wymogami przepisów wszystkie mleka do karmienia początkowego zawierają DHA (kwas dokozaheksaenowy).

Najwyższej jakości mleko pełne kozie

Mleko Kendamil pochodzi wyłącznie od kóz wypasanych swobodnie na zielonych łąkach w obszarze Lake District.

Z nieskazitelnej natury Lake District

Brytyjski Park Narodowy Lake District słynie z niekończących się krystalicznych jezior i nietkniętej przyrody. W tym pięknym rejonie powstaje Kendamil.

Kontrolowane przez najsurowsze przepisy organizacji Red Tractor

Bezpieczeństwo żywności, dobrostan zwierząt i ochrona środowiska to główne kryteria tej organizacji. Cały proces produkcji jest uważnie monitorowany od gospodarstwa aż po pakowanie produktu.

Najwyższa nagroda królewska

Producent Kendamil, Kendal Nutricare, otrzymał Queen's Award for Enterprise za rok 2020, najwyższą możliwą nagrodę przyznawaną brytyjskim firmom. I to przez samą Królową.

Tabela dawkowania

Przybliżony wiek dziecka
Przybliżona waga dziecka (w kg)
Ilość wody na 1 dawkę (w ml)
Liczba miarek na 1 dawkę
Liczba dawek w ciągu 24 godzin
0–1 tydzień
3
90
3
6
1–4 tygodni
3,5
120
4
5
1–2 miesięcy
4,5
120
4
5
3 miesiące
5,5
150
5
5
4–6 miesięcy
6,5
180
6
5

Jak przygotowuje się mleko Kendamil?

WAŻNE INSTRUKCJE DOTYCZĄCE KARMIENIA: Wskazane jest, aby używać odpowiedniej ilości odmierzonych miarek, zgodnie z instrukcją. Dziecko może źle się czuć, gdy użyje się więcej lub mniej miarek niż zalecono. Jeśli przygotowanego mleka nie wykorzystasz w ciągu 2 godzin od przygotowania, zalecamy wylać je i przygotować nowe. Do mleka dla niemowląt nie należy dodawać produktów takich jak mleko krowie itp. Nie podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Przed podaniem zawsze najpierw schłodzić do naturalnej temperatury spożycia.

Wartości odżywcze i wartość energetyczna

 
 
na 100 g
na 100 g
Wartość energetyczna
kJ/kcal
2134/510
275/66
Tłuszcz
g
27
3,6
-nasycone kwasy tłuszczowe
g
9
1,2
-jednonienasycone kwasy tłuszczowe
g
12
1,5
-wielonienasycone kwasy tłuszczowe
g
6
0,8
    -kwas alfa-linolenowy
mg
250
45
    -kwas dokozaheksaenowy
mg
125
16
    -kwas linolowy
mg
3700
477
    -kwas arachidonowy
mg
62
8
Węglowodany
g
56
7,2
z tego cukiery
g
54
7
    -z tego laktoza
g
52
6,7
Błonnik
g
1,8
0,23
w tym GOS *
g
1,7
0,22
w tym 3'GL **
g
0,1
0,01
Białko
g
10,4
1,3
-białko serwatkowe
g
6,3
0,8
-białko kazeinowe
g
4,1
0,5
Witaminy
 
 
 
Witamina A
μg-RE
450
59
Witamina D
μg
11
1,4
Witamina E
mg-a-TE
17
2,2
Witamina K
μg
33
4,3
Witamina C
mg
90
12
Tiamina
mg
0,5
0,07
Ryboflawina
mg
1,2
0,16
Niacyna
mg
5
0,65
Witamina B6
mg
0,41
0,05
Folian
μg(DFE)
133
17
Witamina B12
μg
1,3
0,17
Kwas pantotenowy
mg
3,7
0,5
Biotyna
μg
22
2,8
Minarały
 
 
 
Sód
mg
170
22
Potas
mg
650
84
Chlorek
mg
400
52
Wapń
mg
340
44
Fosfor
mg
210
27
Magnez
mg
48
6,2
Żelazo
mg
5,7
0,7
Cynk
mg
3,9
0,5
Miedź
mg
0,41
0,053
Jod
μg
100
13
Selen
μg
19
2,5
Mangan
μg
55
7
Fluorek
mg
<0,1
<0,015
Inne
 
 
 
Tauryna
mg
45
5,8
Cholina
mg
170
22
Inozytol
mg
90
12
L-karnityna
mg
9
1
Nukleotydy
mg
22
2,8
100 ml przygotowanego mleka = 12,9 g proszku i 90 ml wody
* Galaktooligosacharydy
** 3'GL (3'Galaktozylaktoza = Oligosacharyd mleka kobiecego, należący do grupy HMO naturalnie występujących w mleku matki)

O co najczęściej pytacie?

Kendamil Goat to wyjątkowe mleko dla niemowląt z pełnego mleka koziego z kompletnym zestawieniem składników mineralnych i witamin. Posiada unikatową zawartość mleka A2 i 3'GL oligosacharydu o strukturze identycznej z występującą w mleku matki. Nie zawiera oleju palmowego, GMO ani oleju rybnego.
Tak, prawodawstwo europejskie i czeskie zezwala na stosowanie mleka koziego do produkcji mleka dla niemowląt i małych dzieci.
Mleko kozie, ze względu na skład tłuszczu i białka, może być łatwiej trawione przez dzieci, mogą one odczuwać mniejszy dyskomfort brzuszny(bóle brzuszka, skurcze lub wzdęcia) i jest mniej alergenne.
Kuleczki tłuszczu w mleku kozim są mniejsze niż w mleku krowim i dlatego są łatwiej trawione. Mleko kozie zawiera również większą ilość tzw. tłuszczów MCT - te również szybciej się wchłaniają i szybko dostarczają dziecku niezbędnej energii.
Tłuszcze MCT lub trójglicerydy o średniej długości łańcucha, są tłuszczami szybko wchłanianymi i dzięki temu szybciej dostarczają energii dziecku.
Białko składa się z 2. podstawowych składników - serwatki i kazeiny. Składnik kazeinowy zawiera pewną liczbę tzw. β-kazein w kilku wariantach, w tym A1 β-kazeinę i A2 β-kazeinę. Mleko krowie zawiera mieszaninę A1 i A2 (A1 może przeważać). Mleko, które zawiera A1 może być określane jako A1. Jeżeli mleko zawiera tylko β-kazeinę A2, jest określane jako mleko A2. Przykładem jest mleko kozie.
Znaczenie mleka A2 związane jest głównie z lepszym trawieniem (mniejszy ból brzucha, bardziej miękkie stolce). W badaniu stwierdzono również, że kazeina A2 nie powoduje chorób zapalnych, takich jak zapalenie okrężnicy, zespół jelita drażliwego itp. W niektórych przypadkach stwierdzono również, że dzieci są mniej podatne na alergię w porównaniu z mlekiem krowim.
Mleko A2 (z kazeiną A2 β) zapewnia łagodniejsze trawienie w żołądku i sprawia, że ​​trawione białko łatwiej przechodzi przez żołądek. Mleko A2 jest zatem lepiej strawialne niż mleko krowie i może stanowić odpowiednią alternatywę dla dzieci z wrażliwym układem pokarmowym (brzuszkiem).
Nie, mleko kozie zawiera laktozę.
Różnią się one zawartością dwóch składników kazeiny - A1 β-kazeiny i A2 β-kazeiny, przy czym mleka A2 nie zawierają wcale lub zawierają śladowe ilości A1 β-kazeiny. A1 β-kazeina jest gorzej przyswajalna i jest uważana za alergen. Mleka A2, które zawierają wyłącznie β-kazeinę A2, są zatem lepiej trawione i mogą mieć niższą alergenność.
Nie, nie zaleca się stosowania mleka koziego, jeśli dziecko jest uczulone na białko mleka krowiego. Chociaż uważa się, że mleko kozie ma niższą alergenność ze względu na wyższą zawartość kazeiny A2 β, nadal zawiera inne alergenne składniki białkowe, a w badaniach potwierdzono również wysoki wskaźnik reakcji krzyżowych. Oznacza to, że jeśli dziecko jest uczulone na białko mleka krowiego, prawdopodobnie będzie również uczulone na białko mleka koziego. Należy skonsultować się z lekarzem pediatrą.
Ze względu na wyższą zawartość kazeiny A2 β, mleko kozie ma niższą alergenność.
Kendamil Goat jest produkowany z pełnego mleka koziego pochodzącego z ekologicznych terenów Lake District w Wielkiej Brytanii. Zawiera zatem białka mleka koziego z przewagą kazeiny A2 β. Białko to jest więc określane jako A2.
Tak, Kendamil Goat zawiera nukleotydy. Te są niezbędnymi składnikami odżywczymi do odnowy komórek.
Tak, Kendamil Goat zawiera zarówno kwas dokozaheksaenowy (DHA), jak i kwas arachidonowy (ARA). ARA jest niezbędny do rozwoju funkcji immunologicznych. DHA odgrywa kluczową rolę w rozwoju mózgu, układu nerwowego i wzroku, a także ma silne działanie przeciwzapalne i równoważy działanie ARA. Stosunek DHA / ARA w Kendamilu Goat wynosi 2:1.
Tak, Kendamil Kozi zawiera kompletną kombinację witamin i minerałów zgodnie z odpowiednimi wymogami prawnymi.
Kendamil Goat to standardowa seria preparatów do początkowego żywienia niemowląt, odpowiednia dla wszystkich zdrowych dzieci.
Tak, Kendamil Goat zawiera laktozę i galaktooligosacharydy GOS, które przyczyniają się do rozwoju bifidobakterii i laktobakterii w jelitach niemowląt. Ponadto zawiera również oligosacharyd 3´GL o strukturze identycznej z występującą w mleku matki.
3´GL, czyli 3-galaktozylaktoza, jest oligosacharydem występującym w mleku matki (HMO). Jego najwyższe stężenie znajduje się na samym początku, w siarze.
Nie, Kendamil Goat nie zawiera oleju z ryb.
Nie, Kendamil Goat nie zawiera oleju palmowego.
Tak, Kendamil Goat może być korzystniejszy dla tych dzieci, ponieważ zawiera mleko A2 i tłuszcze, które są łatwiej strawialne.
Mleko kozie ma inny skład białek, tłuszczów i zawiera więcej oligosacharydów. Dzięki temu jest łagodniejsza dla brzuszka dziecka i mniej alergizujące.
Wszystkie "naturalne" mleka kozie to mleka A2. Ale produkty z mleka koziego, np. sery, jogurty, proszki (preparaty dla niemowląt), nie muszą być mlekiem A2. Mleko krowie lub jego składniki mogą być dodawane do produktu w ramach procesu produkcyjnego. Dlatego też producenci powinni umieszczać na opakowaniu informację, że jest to mleko A2.
Dobrze jest rozróżnić, co oznacza słowo "nienawidzi". Dziecko może być uczulone na białko mleka krowiego lub nie tolerować cukieru mlecznego (laktozy), lub nie tolerować wyższej zawartości kazeiny A1 beta w mleku krowim. Szczególnie alergia na białko mleka krowiego powinna być stwierdzona przez lekarza. Jednakże, tak, jeśli dziecko nie toleruje mleka krowiego, mleko kozie jest odpowiednią alternatywą.
Nietolerancja mleka krowiego, która może być spowodowana wyższą zawartością kazeiny A1 beta, objawia się podobnymi objawami jak nietolerancja laktozy - bólem lub skurczami brzucha, biegunką, wzdęciami i/lub ogólnym niepokojem/dyskomfortem.
Mleko krowie jest tzw. mlekiem A1, czyli mlekiem o wysokiej zawartości kazeiny A1 beta. Z tego powodu organizm produkuje peptyd o nazwie beta-kazomorfina (BCM-7). Niekiedy przypisuje się temu niekorzystne objawy, które przypominają te występujące przy nietolerancji laktozy - wzdęcia, wzdęcia, bóle brzucha.
Beta-kazomorfiny są peptydami, które są produkowane podczas trawienia białek mleka.
Wykorzystanie mleka krowiego ma w naszym kraju głęboko zakorzenioną tradycję, a bydło (krowy) jest trzymane w dużych stadach w celu uzyskania wysokiej produkcji mleka i nabiału.
Waga 1.028 kg
wiek dziecka (?) od urodzenia
Věk dítěte od narození

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola: