Jaka jest różnica między pieluszkami zwykłymi a jednorazowymi EKO?

Muumi_fotka_892x480

Jednorazowe pieluszki oszczędzają czas oraz umożliwiają szybkie i wygodne przewijanie. Jest to duże ułatwienie zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców, dlatego dla większości z nich pieluszki jednorazowe są oczywistym wyborem. Ale jak wybrać z szerokiej gamy te najlepsze, które zapewnią dziecku maksymalny komfort? Czy zapewnią mu suchą pupę, bez podrażnień, odparzeń i niebezpiecznych chemicznych dodatków? Przedstawiamy kilka ciekawostek, których nie wyczytasz na opakowaniu.

Wysypka pieluszkowa = zwykły standard?

Nawet jeśli producenci pieluch spełniają normy bezpieczeństwa, w związku z używaniem zwykłych produktów mogą pojawić się zagrożenia, o których nawet wolelibyśmy nie wiedzieć. Odparzenia i wysypki pieluszkowe stały się dziś dla większości rodziców standardem. Chociaż przyczyny mogą być niezliczone, pieluszki zawierające chlor, lateks lub perfumy zdecydowanie przyczyniają się do tych problemów.

Największym narządem człowieka jest skóra, która u noworodków jest szczególnie wrażliwa. Czy naprawdę chcesz owinąć swoje dziecko w nieprzepuszczające powietrza pieluchy zawierające zbędną chemię, a potem ratować wszystko kremem przeciwgrzybiczym?

Pieluszki ekologiczne preferują wszyscy, którym zależy przede wszystkim na zadowoleniu dziecka, ale także na naturze. Materiał, z którego wykonane są pieluszki, styka się ze skórą, przez co może znacząco na nią wpływać.

Ważne jest ogólne podejście

Pieluszki ekologiczne produkowane są nie tylko z myślą o delikatności dla skóry dziecka, ale także o całym jego cyklu życia i wpływie na środowisko.

Muumi Baby ze szczególną starannością dobiera wszystkie surowce do swoich certyfikowanych, hipoalergicznych pieluszek ECO. Są nawet pierwszą marką pieluszek dla niemowląt na świecie, która spełnia surowe kryteria Nordic Swan Ecolabel oraz Fińskiej Federacji Alergologii, Dermatologii i Astmy. Nie zawierają żadnych alergenów, takich jak lateks, glifosat, formaldehyd czy ftalany i wykorzystują wyłącznie oddychające materiały z domieszką włókien roślinnych, które pozwalają skórze oddychać.

Głównym surowcem jest celuloza z certyfikowanych fińskich lasów, która jest wybielana 100% czystym tlenem bez użycia chloru - a więc także bez dioksyn (związków toksycznych), z którymi skóra dzieci nie powinna mieć kontaktu. Obecnie jest to najbezpieczniejsza i najbardziej ekologiczna opcja dla skóry dzieci i środowiska.

Kolejną istotną różnicą, w porównaniu do zwykłych pieluszek, jest proces wytwarzania – podczas produkcji pieluszek Muumi Baby nie powstają żadne odpady. Ponadto ich proces produkcyjny wykorzystuje wyłącznie odnawialne rodzaje energii, które nie emitują żadnych szkodliwych substancji. Więc wszystko jest albo poddawane recyklingowi, albo ponownie przekształcane w energię. Muumi Baby myśli o rzeczach długoterminowych i zrównoważonych, ponieważ użytkownikami ich produktów są najmłodsi mieszkańcy naszej planety.

Z dumą wprowadzili na rynek pierwsze eko pieluszki w 100% neutralne pod względem śladu węglowego.

A dlaczego sięgać po EKO pieluszki?

Oprócz powyższych powodów, istnieją również inne korzyści. Od minimalizacji ryzyka podrażnień, egzemy, alergii i innych problemów zdrowotnych po korzyści dla środowiska i przyjazność.

Obok odpowiedzialności za środowisko, delikatność dla skóry naszych maluchów jest jednym z najwyższych priorytetów hipoalergicznych ECO pieluszek Muumi Baby. Z tego powodu polecane są również dla dzieci o najbardziej wrażliwej skórze. Ponadto uzyskane certyfikaty mówią nie tylko o jakości produktów, ale także o wartościach firmy. Dlatego są najlepszym wyborem dla Twoich dzieci.

Certyfikacja hipoalergicznych EKO pieluszek Muumi Baby

PL_Muumi_ikonky_892x480