6 wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry dziecka

6 wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry dziecka

Jak dbać o zdrową skórę dziecka

  1. Wybierz pieluszkę przyjazną dla skóry dziecka, która nie zawiera żadnych chemikaliów i nie naraża jej na podrażnienia.
  2. Wymieniaj pieluszki dostatecznie często, aby nie dopuszczać do długiego kontaktu mokrej pieluszki ze skórą dziecka.
  3. Po zrobieniu kupy zawsze umyj pupę dziecka wodą, płatkami kosmetycznymi zamoczonymi w letniej wodzie lub delikatnymi chusteczkami higienicznymi.
  4. Miejsca, gdzie pieluszka dotyka skóry dziecka, podczas przewijania dokładnie wysusz. Po umyciu skóry nie wycieraj (chodzi o unikanie pocierania), lecz osusz ją delikatnie przykładając miękki ręcznik.
  5. Od czasu do czasu pozwól oddychać skórze znajdującej się pod pieluszką. Zostaw na chwilę dziecko bez pieluszki np. podczas przewijania. Skóra odpocznie i szybciej się zregeneruje.
  6. Jeśli skóra dziecka jest w dobrym stanie, nie potrzebuje żadnego balsamu. Ponadto balsamy nie są dobrze wchłaniane przez skórę niemowlęcia. Dlatego pieluszki Muumi Baby nie zawierają takich substancji. Jeśli skóra niemowlęcia jest sucha, możesz użyć olejku dla dzieci, który nie zawiera dodatków zapachowych, jednak skóra musi być niepodrażniona.